Про журнал
Журнал “Ukrainian Journal of Information Systems and Data Science” публікує оригінальні наукові статті та огляди за такою тематикою:
- алгоритми та структури даних;
- інформаційні ресурси;
- моделі прийняття рішень;
- мета-евристична оптимізація;
- моделювання та оптимізація мережевих систем;
- безпечність та надійність складних систем;
- людино-комп’ютерна взаємодія;
- інформаційні системи на основі інтернету речей;
- машинне навчання;
- інженерія знань;
- технології обробки природної мови.
Тематика журналу відповідає спеціальностям:
F3/122 - комп’ютерні науки;
F4/124 - системний аналіз та наука про дані;
F6/126 - інформаційні системи і технології.
Журнал публікує статті українською або англійською мовами.
Оригінальна стаття має висвітлювати вирішення однієї конкретної наукової задачі, містити опис одного нового наукового результату. Окрім обґрунтування актуальності на основі аналізу свіжих публікацій, чіткої постановки задачі та ясного викладання суті пропонованого рішення, в статті обов’язково має бути приклад використання теоретичних викладок. Бажано, щоб приклад базувався на реальних, а не на синтетичних початкових даних. Також, бажано, щоб стаття містила порівняння запропонованого рішення з конкурентними.
Оглядові статті мають узагальнювати результати досліджень за деякою актуальною тематикою. Очікується, що автори для огляду використовуватимуть достовірні матеріали – переважно зі статей з авторитетних журналів та з матеріалів престижних конференцій.
Редакція приймає до розгляду рукописи лише тих статей, які раніше не публікувалися і не перебувають на розгляді в інших виданнях. Надсилання рукописів, які не відповідають зазначеним вимогам ексклюзивності, вважається порушенням принципів наукової етики.
Редакція не обмежує обсяг статті, але просить висловлюватися ясно та лаконічно, уникаючи довгих складно узгоджених речень. Текст має бути читабельним без надмірного використання специфічних термінів та професійного жаргону. Рукопис статті оформлюється відповідно до зразка. Редакція радить авторам скопіювати власний текст у файл-зразка не змінюючи форматування.
Автори можуть використовувати генеративний штучний інтелект лише для покращення читабельності рукопису. Використання генеративного штучного інтелекту повинно відбуватися під контролем автора. Генеративний штучний інтелект, а також віртуальні особи, домашні чи дикі тварини не повинні зазначатися як співавтори статті або об'єкти для висловлювання вдячності.
Автори мають зазначити офіційну назву установи, в якій виконано дослідження. Належність автора до установи вказується на момент відправки рукопису. Зазначена назва має збігатися з назвою установи в ORCID-профілі автора. Адреса електронної пошти автора має належати до корпоративних ресурсів вказаної установи. Використання некорпоративної електронної пошти дозволяється як виключення і має бути обґрунтованим. Якщо автор є незалежним дослідником, корпоративні вимоги не застосовуються.
Після прийняття рукопису, він проходить процедуру наукового та літературного редагування. Відредагований рукопис надсилається авторам на узгодження. Факт узгодження фіксується накладанням відповідальним автором ЕЦП на остаточний варіант статті.
Періодичність виходу - 2 рази на рік.
Журнал індексується в Google Scholar, Crossref, Dimensions, Mendeley та НБУ імені В.І. Вернадського.
Публікація в журналі є безкоштовною.
Журнал є електронним виданням. Видавець журналу - Донецький національний університет імені Василя Стуса. Журнал засновано Донецьким національним університетом імені Василя Стуса 26 травня 2023 р., наказ №200/05.
УДК 004 ISSN 2786-9482
Acceptance rate = 0.77